Przejdź do treści

Liczba ofert: 4 044

  • Lista
  • Mapa

Mieszkania na sprzedaż, Katowice

Lista promowanych ogłoszeń

Następne

Nie przegap nowych ofert na tej liście!

Wpisz swój adres e-mail, a będziemy Cię powiadamiać o nowych ogłoszeniach spełniających powyższe kryteria

W celu potwierdzenia chęci otrzymywania powiadomień o nowych ofertach, kliknij w link, który otrzymasz w e-mailu.

Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie za chwilę.

Katowice to stolica Górnego Śląska. Ten z kolei przyczynia się do ogromnego popytu na nieruchomości: domy, działki i mieszkania. czytaj więcej

Katowice to miasto kontrastów. Dotyczy to także rynku nieruchomości. Jeśli chodzi o najdroższe, ale i najlepsze mieszkania na sprzedaż w Katowicach znajdziesz w dzielnicach Koszutka, osiedle Ptasie, Brynów, Ligota, Piotrowice i Kokociniec. Najmniej popularne są: Załęże, Szopienice i Nikiszowiec. Temu ostatniemu nie pomaga nawet unikatowa architektura domów robotniczych z czerwonej cegły.

Na co, poza ceną, zwracają uwagę zainteresowani mieszkaniem w Katowicach? Na to samo, co Ci, którzy szukają mieszkania w Warszawie, mieszkania w Poznaniu czy mieszkania we Wrocławiu. Żeby było blisko pracy, co pozwoli uniknąć tracenia czasu na dojazdy. Żeby było dobrze skomunikowane z centrum miasta, galeriami handlowymi, szkołą czy przedszkolem, czyli z miejscami, w których musimy być niemal codziennie.

Ci, którzy cenią sobie spokój i ciszę, mogą poszukać ogłoszeń nieruchomości w peryferyjnych dzielnicach miasta lub na przedmieściach. Inwestycje realizowane na obrzeżach Katowic są często konkurencyjne dla tych w centrum miasta.

Katowice są centrum gospodarczym województwa śląskiego i całego regionu. Pod względem liczby udzielonych kredytów hipotecznych region śląski plasuje się tuż za warszawskim.