Architektura i ogród 18.02.2013

Budownictwo wielkogabarytowe od firmy ArtHauss

dom energooszczędny
Najwyższa jakość wykorzystanych materiałów w połączeniu z energooszczędnymi rozwiązaniami instalacyjnymi powodują, że w technologii budownictwa pasywnego realizowane są coraz bardziej śmiałe i oryginalne pomysły. Doskonałym tego przykładem jest firma ArtHauss – lider domów pasywnych - która poza energooszczędnymi domami jednorodzinnymi urzeczywistnia projekty wielkogabarytowych budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej czy też… hotelu na wodzie.

Dzięki firmie ArtHauss ograniczeniem współczesnego budownictwa pasywnego jest jedynie wyobraźnia projektanta. Dopasowanie odpowiednich technologii do realizowanego projektu oraz dobrze skoordynowane prace powodują, że stan surowy zamknięty budynku stawianego przez firmę ArtHauss jest gotowy już po 7 dniach, a gwarancję bezpiecznego i komfortowego mieszkania otrzymujemy na wieki.

Bogactwo innowacyjnych rozwiązań od ArtHauss

Firma ArtHauss, odchodząc od tradycyjnych metod w budownictwie, jako jedna z nielicznych na polskim rynku, zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem domów, w których szkielety ścian, stropów oraz dachów wykonane są ze stali ocynkowanej. Ideą budownictwa pasywnego jest budowa obiektu, który pozwala użytkownikom na stałe minimalizowanie kosztów utrzymania. W trakcie realizacji projektów przygotowanych przez firmę ArtHauss wdrażane są rozwiązania i technologie, które poprawiają izolację termiczną domu, w znacznym stopniu zmniejszając całkowite zużycie energii. Dzięki zastosowaniu stolarki okiennej i drzwiowej opartej na systemie profili PCW, obiekt zyskuje dobre parametry izolacyjne, a ściany zewnętrzne konstrukcji posiadają obniżoną przenikalność cieplną. Pięciokomorowy system profili wraz z uszczelkami skutecznie zapobiega powstawaniu mostków termicznych, a tym samym wpływa na wyraźną redukcję kosztów energii. Ponadto, dzięki wykorzystaniu rozwiązań energooszczędnych, takich jak wentylacja z rekuperacją, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła czy turbiny wiatrowe możliwe jest pasywne pozyskiwanie energii z otoczenia i gromadzenie jej wewnątrz konstrukcji domu. Każda z tych instalacji zapewnia optymalne użytkowanie darmowej, odnawialnej energii - co sprawia, że korzyści odczuwalne są na każdym kroku.

Zabudowa szeregowa ArtHauss w zgodzie z architektonicznymi trendami

Zabudowa szeregowa z garażem w technologii ArtHauss, fot. ArtHausNowoczesna zabudowa szeregowa zaprojektowana została przez firmę ArtHauss w trzech wariantach - 95m2, 107m2 i 116m2, dostosowanych do potrzeb każdego klienta. Oryginalna i spójna bryła budynku to połączenie wyjątkowego wyglądu i funkcjonalnego rozkładu pomieszczeń. Na parterze znajduje się duży salon połączony z kuchnią typu „studio”, a także wyjście na taras i do ogrodu. Na piętrze zaprojektowano trzy sypialnie, dwie łazienki oraz garderobę. Wnętrza zostały zaaranżowane tak, aby spełnić wymagania przyszłych właścicieli. Kolejnym projektem przygotowanym przez ArtHauss jest szeregowa zabudowa z garażem. Jest to odzwierciedlenie nowoczesnej architektury szeregowej, powstałe w oparciu o pojedynczy dom o powierzchni 148m² z jednym miejscem garażowym. Spójna bryła nadaje budynkowi nowoczesny wygląd i daje poczucie funkcjonalnego rozkładu pomieszczeń przy niewielkim rozmiarze działki. Na parterze ulokowany został bardzo duży salon połączony z kuchnią typu „studio” oraz wyjście na taras i do ogrodu. Na piętrze zaprojektowano trzy przestronne sypialnie, dwie łazienki oraz garderobę. Propozycja zabudowy szeregowej firmy ArtHauss to bardzo ciekawa, a zarazem tańsza alternatywa dla jednorodzinnych domów wolnostojących.

Technologia ArtHauss niezależnie od wieku użytkowników

Oferta firmy ArtHauss obejmuje nie tylko budynki mieszkalne, ale także obiekty użyteczności publicznej orazDom spokojnej starości według projektu ArtHauss, fot. ArtHauss hotele. Konstruktorzy opracowali między innymi projekt architektoniczny domu spokojnej starości.  Budynek ten cechują duże przeszklenia i niewielka ilość ciągów komunikacyjnych ze schodami. Dodatkowo kształt budynku w kształcie litery L pozwolił wygospodarować „zamknięty” plac, do którego każdy mieszkaniec ma łatwy dostęp. Warto zaznaczyć, że coraz większe zainteresowanie tego typu obiektami oraz innowacyjna technologia firmy ArtHauss łączą się w przyjazny i użyteczny sposób. Powierzchnia całego kompleksu to ponad 640 m2 zaprojektowanych z myślą o komforcie mieszkańców, personelu i odwiedzających.

Innym przykładem projektu firmy ArtHauss jest hostel. Ideą tego obiektu są tanie miejsca tymczasowego zakwaterowania. Projekt różni się od standardów hotelowych jedynie powierzchnią użytkową i maksymalizacją liczby miejsc do wynajęcia. Na trzech kondygnacjach znajduje się 30 indywidualnych pokoi 1- i 2- osobowych z osobnymi łazienkami. Budynek charakteryzuje zwarta bryła z wewnętrznym układem galeryjnym, który daje poczucie przestrzeni, co w połączeniu z nowoczesną architekturą przyciąga zarówno osoby młode, jak i starsze.

Hotel na wodzie zaprojektowany przez projektantów firmy ArtHauss, fot. ArtHaussProjektem, który wymagał zdecydowanie więcej zaangażowania i rozmysłu architektonicznego jest hotel na wodzie. Niesamowicie oryginalny pomysł hotelu zbudowanego na barce rzecznej może być ogromną atrakcją dla turystów chcących zamieszkać na wodzie, blisko centrum miasta. Architektura tego obiektu to przede wszystkim szklana elewacja, która zachwyca swoją prostotą i wyjątkowością. Na dwóch kondygnacjach tego ponad 500-metrowego hotelu zaprojektowano 48 dwuosobowych pokoi o wysokim standardzie. Obok budynku został zagospodarowany plac przeznaczony na parking na dwa autokary turystyczne.

Budownictwo wielkogabarytowe od wielu lat kojarzone jest z wielokondygnacyjnymi obiektami stawianymi z tzw. „wielkiej płyty”. Budynki o klasycznej, prostej i nie zawsze estetycznej bryle to przede wszystkim bloki mieszkalne, szkoły, przedszkola czy szpitale. Rozwój budownictwa sprawił, że także technologia stawiania wielkogabarytowych gmachów diametralnie się zmieniła. Duży udział w tej ewolucji miała firma ArtHauss, lider domów pasywnych, która specjalizuje się w technologii opartej na trwałej konstrukcji stalowej. Poszczególne elementy objęte są 100 – letnią gwarancją producenta, są niezwykle precyzyjne i powtarzalne, co gwarantuje doskonałą jakość, dokładność, a przede wszystkim skraca czas budowy do 7 dni.

 

autor: ArtHauss
Otodom w Twoim Telefonie