otoDom - Lepsza strona nieruchomości

Nowości w otoDom.pl

Drukuj

Patronat otoDom.pl: Do Łodzi zawita Akcja-Kreacja 2010.

Pokażą twórczą architekturę.

Młodzi architekci na naszych oczach przygotują koncepcję budynku na zadany temat. Publiczność wybierze najlepszą propozycję. 15 stycznia o godzinie 10.00 startuje w Manufakturze część konkursowa happeningu architektonicznego „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo” 2010.

Akcja-kreacja. Projektowanie na żywo”  to specjalny program przygotowany z myślą o przybliżeniu publiczności istoty pracy architektów oraz umożliwieniu najciekawszym, młodym zespołom architektonicznym pokazania swojej sprawności zawodowej w trakcie rywalizacji.

Impreza ma formę konkursu kompetencji. W jej ramach zaproszone, młode zespoły architektoniczne projektują w ciągu 10 godzin budynek o zdefiniowanej lokalizacji, programie i funkcji. Wyniki pracy projektantów, pokazane w postaci multimedialnej prezentacji oraz modelu, są  oceniane przez publiczność. Wyłonione w 9 miastach Polski najlepsze młode zespoły wezmą udział w ogólnopolskim finale w Muzeum Architektury we Wrocławiu w lutym 2011 roku.

„Akcja Kreacja” 2010 składa się z dwóch części. Pierwsza to szkolenie "Zielona Architektura", które odbyło się 12 października. Łódzcy architekci zostali przeszkoleni z zasad projektowania zgodnego z systemem wielokryterialnej oceny ekologicznej budynków. Szkolenie zostało przeprowadzone przez specjalistów z Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.  Po ogólnej prezentacji przedstawione zostały propozycje firmy Velux, których stosowanie ułatwia budowę „zielonych” budynków.

W drugiej części, zespoły będą miały za zadanie pokazać swoją kreatywność, oraz zmierzyć się z problemem „Zielonej architektury”.  Ich koncepcje budynku muszą uwzględniać odpowiedź na pytanie o stosunek współczesnej architektury do ekologii. Najlepsze projekty wybierze publiczność w drodze demokratycznego głosowania.

Organizatorami wydarzenia są portal Sztuka-Architektury.pl i Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Szczegóły harmonogramu oraz informacje o uczestnikach Akcji-Kreacji 2010 w specjalnym serwisie www.projektowanienazywo.pl

Wortal Sztuka-Architektury.pl jest jednym z największych, sieciowych mediów architektonicznych w Polsce. Powstał w 2001 roku jako rozwinięcie strony internetowej towarzyszącej polskiej prezentacji  wystawy laureatów nagrody Pritkzera – architektonicznego Nobla. Oprócz prezentacji aktualności z polskiej i światowej architektury serwis Sztuka-Architektury.pl jest organizatorem szeregu wydarzeń architektonicznych, jak: „ArchFilmFest – Festiwal Filmów o Architekturze”, „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo” czy „Polska Architektura XXL” – doroczny plebiscyt będący podsumowaniem największych wydarzeń architektonicznych.

Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo 2010.
Temat przewodni 2010: Zielonym do góry
Termin imprezy:  luty 2010 - luty 2011
Organizatorzy: portal Sztuka-Architektury.pl i Muzeum Architektury we Wrocławiu
Partner: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego
Finał ogólnopolski: Muzeum Architektury we Wrocławiu
Edycja wrocławska: szkolenie 12 października 2010, konkurs 15 stycznia 2011
Miejsce: Manufaktura, Róg ul. Zachodniej i Ogrodowej
Ogólnopolscy patroni medialni: radio RMF Classic, miesięcznik Architektura i Biznes, portal Otodom.pl, portal DlaStudenta.pl


Fot1. Pierwsza edycja happeningu architektonicznego „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo” została rozegrana w 2008 roku. Zwyciężyli w niej architekci z trójmiejskiej grupy projektowej „Agrest Group” w składzie: Paulina Porębska, Szymon Goździkowski, Hubert Kowalski, Paweł Romanowski i Piotr Wojciechowski.


Fot 2.    
Cykl happeningów architektonicznych Akcja-Kreacja 2010 rozpoczął się 20.03.2010 w Warszawie. Już po raz drugi z rzędu w stolicy zwyciężyła pracownia Grupa +48. Tym razem zadaniem był projekt koncepcyjny zagospodarowania warszawskiego Cypla Czernikowskiego.
 

Oceń tekst (ocen 656) Podoba mi się (45%)(55%)

Ostatnie artykuły

OtoDom.pl
Usługi i narzędzia
Mapa kategorii
Grupa Allegro

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu