Neuroarchitektura w RONSON Development: Nowoczesne podejście do projektowania przestrzeni

RONSON Development wdraża zasady neuroarchitektury, czyli podejścia, które łączy architekturę z
psychologią, w celu tworzenia miejsc pozytywnie wpływających na samopoczucie i zdrowie
mieszkańców.

Neuroarchitektura zakłada, że dobrze zaprojektowana przestrzeń wpływa na nasze emocje, relacje społeczne i produktywność. RONSON wykorzystuje te zasady. Buduje osiedla sprzyjające relaksowi, aktywności oraz utrzymaniu więzi społecznych. Świetnym tego przykładem jest warszawski Ursus Centralny.

Samowystarczalne osiedle

Ursus Centralny to nowoczesna inwestycja położona w dynamicznie rozwijającej się części miasta. Bliskość Eko Parku oraz świetna komunikacja z centrum Warszawy sprawiają, że osiedle łączy w sobie zalety życia blisko natury z wygodą mieszkania w dobrze skomunikowanej lokalizacji. Mieszkańcy mają łatwy dostęp do sklepów, placówek edukacyjnych, usług oraz miejsc pracy. Ogranicza to potrzebę codziennych dojazdów i zwiększa komfort życia.

RONSON Ursus Centralny
Inwestycja Ursus Centralny

Przestrzenie sprzyjające wyciszeniu

Neuroarchitektura zakłada, że przestrzeń powinna nie tylko służyć użytkownikom, ale też wspierać ich codzienny relaks i aktywność. Przykładem jest zaplanowana w Ursus Centralny Stacja Relaksacja – altana z bujanymi ławkami i leżakami, otoczona zielenią, która sprzyja wyciszeniu i regeneracji. Takie miejsca tworzą enklawy spokoju, umożliwiające mieszkańcom odpoczynek od zgiełku miejskiego.

Ekologiczne rozwiązania

Osiedle jest również przykładem nowoczesnej, ekologicznej urbanistyki. Zielone ściany i dachy wpływają na poprawę mikroklimatu, redukując zanieczyszczenie powietrza i zmniejszając efekt miejskich wysp ciepła. Zielone dachy nie tylko pełnią funkcję termoregulacyjną, ale także zatrzymują nawet 80% deszczówki, odciążając tym samym systemy kanalizacyjne. Zamiast wymagających pielęgnacji trawników wprowadzono roślinność okrywową i krzewy, które są mniej wymagające i lepiej dostosowane do warunków miejskich. Zieleń jest ponadto zaprojektowana strefowo, aby tworzyć enklawy dla relaksu zatopione wśród roślin.

Komfort i prywatność

Neuroarchitektura osiedla Ursus Centralny dba o prywatność i komfort jego mieszkańców. Przemyślane rozstawienie budynków zapewnia przestronność i minimalizuje ryzyko „zaglądania sobie w okna”. Dzięki dużym przeszkleniom w mieszkaniach mieszkańcy mają stały dostęp do naturalnego światła, co wpływa korzystnie na regulację rytmu dobowego i ogólny komfort życia.

RONSON Ursus Centralny
Inwestycja Ursus Centralny

Aktywność fizyczna

Projekt Ursus Centralny uwzględnia również potrzeby mieszkańców związane z aktywnością fizyczną. Na terenie osiedla znajdują się plenerowe siłownie oraz ścieżki rowerowe, które nie tylko wspierają ekomobilność, ale także umożliwiają wyciszenie i kontakt z naturą. Eko Park, będący w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla, oferuje dodatkowe możliwości rekreacyjne na świeżym powietrzu.

Nowe oblicze Ursusa

Dzięki połączeniu zasad neuroarchitektury, ekologii i nowoczesnych rozwiązań, Ursus Centralny zyskuje nowe, zrównoważone oblicze. Deweloper tworzy przestrzeń, która harmonijnie łączy architekturę z naturą. Oferuje mieszkańcom zarówno wygodę życia, jak i dostęp do licznych udogodnień w otoczeniu przyrody.

Więcej informacji o tym, jak miejsce zamieszkania wpływa na nasze poczucie szczęścia i dobrostan znajdziesz w najnowszym raporcie Otodom Szczęśliwy Dom: Emocje na kwadracie.


O AUTORCE:  

Ronson

Karolina Bronszewska – Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development

Back to top button