Wydarzenia 17.12.2010

Kominki dla Św. Mikołaja

Wszyscy doskonale wiemy, że Św. Mikołaj wchodzi do mieszkań przez komin. Serwis ogłoszeń nieruchomości otoDom sprawdza ilu Polakom będzie mógł dostarczyć prezenty w tradycyjny sposób – statystyki, niestety, nie są krzepiące.

– Kominek jest dziś chętnie wykorzystywaną metodą ogrzewania pomieszczeń, jednak zdecydować się na niego mogą głównie użytkownicy domów jednorodzinnych, tymczasem w Polsce przeważa budownictwo wielorodzinne– zaznacza Przemysław Kotwicki, dyrektor serwisu ogłoszeń nieruchomości otoDom.pl. – W naszym serwisie znajdziemy niemal 20 tysięcy ofert nieruchomości posiadających kominek, z czego 80 proc. propozycji stanowią domy, a pozostałe 20 proc. to mieszkania. Co więcej w tych drugich, w wielu przypadkach, możemy spotkać jedynie kominek elektryczny, przez który Św. Mikołaj niestety nie dostanie się do środka.

Szczęśliwi posiadacze kominków powinni pamiętać o wygaszeniu w noc wigilijną paleniska, aby Św. Mikołaj mógł bezpieczne wejść do mieszkania. Dla tych, którzy kominka nie posiadają, też mamy dobrą wiadomość – Św. Mikołaj, przyzwyczajony do bloków i kamienic, wejdzie do mieszkania oknem lub drzwiami. Niezależnie od tego czy mamy kominek, czy nie – podarków powinniśmy szukać jak zawsze pod choinką.

autor: otoDom.pl
Otodom w Twoim Telefonie